آموزش اشکال یابی و تعمیر تابلو روان

با سلام به همراهان همیشگی سایت گروه نمایشگرهای تبلیغاتی نوین شو.

امروز با آموزش اشکال یابی و همین طور آموزش تعمیر تابلو روان در خدمتتون هستیم.

برای شروع باید یک سری اطلاعات و شناخت از قطعات و تجهیزات تابلو روان داشته باشید که می تونید برای آشنایی بیشتر و کسب این اطلاعات به صفحه قطعات تابلو روان سر بزنید.

آموزش تعمیر تابلو روان

عیب یابی در هنگام خاموشی ماژول تابلو روان

در برخی موارد به علت وقوع بعضی از اتفاقات طبیعی یا غیر طبیعی ممکن از اشکال یا خللی در عملکرد تابلو روان ، رخ بدهد. در این بخش ما عمده ترین و متداول ترین مشکلات عدم عملکرد صحیح تابلو روان ، نحوه شناسایی و اشکال یابی و نیز نحوه تعمیر آن را به شما آموزش خواهیم داد.

ابتدا لازم به ذکر است تا قبل از نصب تابلو در محل مورد نظر ، حتما از سهولت جابجایی یا باز و بسته کردن تابلو در محل نصب شده مخصوصا در ارتفاع ، در موارد بروز اشکال در عملکرد تابلو اطمینان حاصل کرده باشید.

قبل از اقدام به تعمیر، حتما محل مناسب را جهت قرار دادن تابلو و شروع سرویس دهی ، تعیین کنید.

از کار کردن با ولتاژ متناوب ۲۲۰ ولت مخصووصا در ارتفاع جدا اجتناب کنید و قبل از انجام تعمیر تابلو روان از ورودی برق اطمینان حاصل کنید.

همانطور که در بخش آموزش ساخت تابلو روان گفته شد ، هر تابلو روان از چهار بخش : کابینت (قاب) ، ماژول تابلو روان ، پاور (منبع تغذیه) ، برد کنترل (کنترلر) ساخته می شود. و مشکلات در نمایش صحیح تابلو می تواند ناشی از قوع اشکال در ۳ بخش : ماژول تابلو روان ، پاور و برد کنترل باشد.

پس در خرابی های تابلو روان ، ابتدا بخش ماژول تابلو روان را بررسی می کنیم.

با توجه به نوع بروز اشکال از سوی ماژول تابلو روان، نمایش یک ماژول در کل تابلو روان دچارعملکرد نا مطلوب می شود. بدین صورت که ممکن است یک ماژول خاموش شود یا کم نور باشد.

اشکال یابی ماژول تابلو روان
تعمیر-تابلو-روان-ال-ای-دی

در تصویر بالا مشاهده می کنیم که یک ماژول در وسط تابلو به صورت کامل خاموش است و اشکال ممکن است از ۱- خرابی کلی ماژول ۲- خرابی کابل فلت متصل به ماژول ۳- خرابی سیم تغذیه ماژول باشد.

برای رفع ایراد این مورد ابتدا سیم های متصل را بررسی کرده و درصورت عدم دریافت نتیجه و سوختگی ماژول ، باید ماژول تابلو روان را تعویض کرد.

عیب یابی در خاموشی ردیفی ماژول تابلو روان

در برخی موارد ممکن است ماژول تابلو روان بصورت ردیفی و پشت سر هم خاموش شوند. این اشکال می تواند از خرابی یک ماژول نشات گرفته باشد و خرابی کابل فلت خروجی ماژول خراب نیز می تواند انتقال اطلاعات را به ماژول های بعدی در همان ردیف ، دچار مشکل سازد.

به همین خاطر دستور از برد کنترل در ماژول خراب متوقف می شود و در مسیر سایر ماژول های آن ردیف انتقال پیدا نمی کند.

خرابی ردیفی ماژول تابلو روان
خرابی-کابل-فلت-ماژول-تابلو-روان

همانطور که در تصویر نیز مشاهده می کنیم ، پس از خراب شدن یک ماژول و یا کابل فلت متصل به خروجی یک ماژول عملیات انتقال دستور از کنترلر (انتقال اطلاعات) صورت نمی گیرد و ما بقی ماژول های بعد از ماژول خراب نیز خاموش می شوند.

پس باید در این مورد کابل های متصل به ماژول ها را ابتدا چک کرد ، چون ممکن است فقط یکی از ماژول ها سوخته و بقیه سالم باشند. پس از اطمینان از عدم قطعی کابل فلت ( فشردن IDC کابل فلت ) بر روی هاب مربوط به مرحله بعدی می پردازیم.

که در این صورت نیازی به تعویض همه ماژول های خاموش نیست و تنها ماژول سوخته و کابل فلت خراب تعویض می شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *