آموزش نحوه ساخت تابلو روان ال ای دی

آموزش ساخت تابلو روان – اتصال ماژول ها

دوستان عزیز سلام;

امروز در خدمات شما هستیم تا آموزش ساخت تابلو روان رو به شما ارائه بدیم. برای ساخت تابلو روان باید با قطعات تشکیل دهنده اون آشنا باشیم. همچنین نحوه اتصال کابل های ارتباطی تابلو روان رو هم باید آموزش ببینیم.

برای ساخت تابلو روان ساده ، ما ۴ ماژول رو در نظر گرفتیم تا بتونیم با استفاده از اون ها یک تابلوی ۲ ردیفه و ۲ ستونه رو آماده کنیم.

در این آموزش ساخت تابلو روان خواهیم دید که کابل های ارتباطی چگونه به ماژول تابلو روان متصل خواهد شد.

ماژول تابلو روان را در دست گرفته و پشت ماژول را بسمت خودمون می گیریم و با توجه به نوک پیکان های موجود در تصویر ، بالا و پایین و چپ و راست ماژول رو مشخص می کنیم.

آموزش ساخت تابلو روان
ماژول تابلو روان

طبق شکل فوق با توجه به علامت های قرمز می توان تشخیص داد که جهت ورودی و خروجی ماژول کدام قسمت است. هاب ورودی (دایره آبی رنگ) و هاب خروجی نیز (دایره زرد رنگ) پیکان ها قابل شناسایی است.

سوکت تغذیه ماژول نیز با رنگ سبز مشخص است که vcc پایانه مثبت و gnd پایانه منفی را نشان می دهند.

برای اتصال ماژول ها به هم ، هاب ورودی اولین ماژول را به برد کنترل تابلو روان متصل کرده و هاب خروجی آن را به هاب ورودی ماژول بعدی و در نهایت هاب خروجی آخرین ماژول در ردیف خالی می ماند. برای سایر ردیف ها نیز همین عمل را تکرار می کنیم.

حالا پایانه های مثبت و منفی ماژول ها را نیز به هم متصل می کنیم. پایانه مثبت هر ماژول به پاینه مثبت ماژول بعدی و پاینه منفی نیز به همین ترتیب با شیم برق متصل می شوند. باید در نظر داشت که پاور تابلو روان ما چند آمپر است. معمولا برای پاور های ۴۰ آمپر موجود ، ۶ ماژول ساپورت می شوند.

آموزش ساخت تابلو روان – مونتاژ تابلو روان

بعد از انجام اتصالات مورد نظر ، برد کنترل را نیز به وسیله کابل برق به پاور متصل می کنیم. این کار را هم به همان صورتی که ماژول ها را به پاور وصل کردیم انجام می دهیم. یعنی پایانه منفی برد کنترل را به پایانه V- روی پاور و پایانه مثبت برد را به V+ پاور اتصال می دهیم تا برد کنترل تابلو روان هم برق دار شده و آماده کار شود.

نمایش پاینه های موجود روی برد کنترل تابلو روان ال ای دی
برد کنترل تابلو روان ال ای دی

همانطور که در شکل بالا می بینیم ، پایانه تغذیه برد کنترل تابلو روان یا رنگ آبی آسمانی مشخص گردیده که این سوکت تغذیه خود دارای ۲ پایانه ۵V  و GND می باشد که به ترتیب پایانه مثبت و منفی این برد را تشکیل می دهند. در بالای آن درگاه اتصال USB با رنگ قرمز مشخص است که پس از پایان ساخت تابلو روان ، به وسیله یک فلش ، محتویات مورد نظر خود را که بوسیله نرم افزار تابلو روان ساخته ایم ، به برد کنترل انتقال می دهیم.

در سمت دیگر برد کنترل دو هاب مشاهده می شود که رنگ زرد برای ردیف اول و رنگ سبز برای ردیف دوم با توجه به اعداد بالای هر هاب ، قابل تشخیص هستند.

پس از اتصال کلیه درگاه ها که در این آموزش ساخت تابلو روان گفته شد ، می بایست سمت ورودی پاور ( برق شهری ) را به پریز برق اتصال داده و آماده روشن شدن  تابلو روان مورد نظرمان شویم.

خواهیم دید که ما به راحتی با چند اتصال ساده ، یک تابلو روان کوچک با ۲ ردیف و ۲ ستون رامونتاژ کردیم.

برای دیدن ویدئوی آموزش ساخت تابلو روان نیز می توانید از طریق زیر اقدام به مشاهده آن بفرمایید و لذت ببرید.

 

 

 

یک نظر در “آموزش ساخت تابلو روان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *